Сергей Притула: Винник буде мені заздрити!

photo5395462488922892628

30 октября на Новом канале стартовал третий сезон «Вар’яти-шоу». «Очільник» проекта Сергей Притула выдал все секреты нового сезона, рассказал, как проводит ночь перед съемками, и каким подаркам от фанатов радуется больше всего.

MELOVIN, новый режиссер и стихи Сергея Притулы: «Вар’яти-шоу» стартуют!

– Сергей, видели, что в вашем съемочном павильоне «вырос» лес. Как вообще ваши художники справляются с такими крейзи-декорациями? Какие из них вас удивили больше всего?

– Минулого року був  рай. І нічого, теж упоралися! Цього сезону був ліс, салон літака, потяг, баня і село. Художники відриваються. З ними проблем немає. У нас є номер, начебто в Україні зняли перший арт-хаузний фільм. Подивитесь на фото цієї зйомки, там просто отрута і кислота. Такий сюр, що навіть на голову не налазить.

photo5395462488922892623

– Бывают во время съемок определенные форс-мажоры? Как вам удается с ними справиться?

– Коли ти готуєш матеріал напередодні зйомок цілий рік, то не можеш у голові тримати всі ці мільйони гігабайт інформації. Одного разу так вийшло, що в одну програму звелися дві мініатюри з дуже подібними кінцівками. Одна з них була написана у вересні минулого року, коли сезон відпусток закінчився. А друга – у червні, коли сезон розпочинався. Лишили фінал у тій мініатюрі, де він більш доречний. В іншій перекреслили весь текст, вийшли на вулицю і придумали новий фінал. Це й подобається мені у цьому колективі. В нас немає задач, які не можна вирішити тут і зараз.

photo5395462488922892626

– Как заканчивается ваш рабочий день в период съемок телеверсии?

– Знімальний день відбувся. Хлопці роз’їжджаються відпочивати. Я повертаюся додому і сідаю дописувати анонс завтрашньої програми. Потім доводжу до фінального вигляду блок жартів. Фіналізую блок новин, де маю батл із Владзьом. На тому закриваю тексти, відправляю адміністратору, і перед зйомкою вона мені віддає готовий, роздрукований варіант.

photo5395462488922892624

– В ночь перед съемкой перфекционизм доходит до пика?

– Ні, він доходить до піку в процесі репетицій. Навіть за п’ять хвилин до виходу на сцену може в голову щось прийти. Під час зйомок ти в тонусі, і якісь ідеї постійно народжуються, одна накладається на іншу. Сьогодні от ми проганяли номер, де всі ми на безлюдному острові. І там є момент, коли Вальон кричить: «Хлопці, я пляшку знайшов! Давайте напишемо листа, кинемо в море і нас врятують, як капітана Гранта». Я кажу: «Хто яку мову знає? Треба трьома мовами писати…». Ми раз прогнали мініатюру, другий раз прогнали, а на третій раз Вальон кричить «Хлопці, я пляшку знайшов!». А Жогло у відповідь: «Ура!». Вальон каже: «Порожню!». Жогло: «Блін!». І от на рівному місці під час прогону з’явився жарт. Так само буває і з моїми стендапами. Є частина тих, які я не проганяю на концертах в Україні, бо вони написані за півтора тижні до зйомок. У цих випадках збираю якусь невеличку фокус-групу людей зі знімальної групи і читаю їм свій стендап. Вони мені кажуть, смішне чи несмішне, і чого не вистачає. От 40 хвилин тому докрутив один стендап із редактором.

photo5395462488922892625

– В этом году Первое украиноязычное юмор-шоу «Вар’яти» праздновало свою восьмую годовщину. Расскажите, как вас поздравляли, какие подарки дарили друзья и фанаты?

– Їх було багато, всі вони були різні. І в індивідуальному порядку, і на рівні партнерських стосунків. Наприклад, ми довго співпрацюємо на ниві корпоративної роботи з одним пивним брендом. Кожного року п’ять-сім разів, коли у них відбуваються якісь святкові події, вони нам телефонують: «Хлопці, приїдьте, виступіть перед колективом». Ми з великим задоволенням підтягуємося. І от вони дізналися, що ми святкуємо день народження у Карпатах. Приїхав чоловік, вивантажив 200 пляшок крафтового пива, подякував за співпрацю і поїхав. Потім воно, до речі, дуже згодилося. На вечір святкування ми запросили музик: гітара, баян, саксофон, бубен. Нам накрили поляну. А напередодні вечора ми побачили делегацію людей, які спілкувалися між собою іспанською. Під час банкету помітили, що іспанці у сусідньому барі поряд із нами сіли. Виявилося, що це були представники іспанських туристичних агентств, які приїхали на розвідку. Шукали, куди б можна іспанцям їздити в Україну. Ми сказали бармену виділити частину пива з наших запасів. Іспанці вийшли подякувати, ми запросили їх до столу. Було дуже смішно, коли жіночка іспанка просила, щоб їй латиницею записали  текст «Маруся раз, два, три калина чорнявая…» Бо вона дуже хотіла підспівувати з нами, але не могла. Зробили україно-іспанську дружбу у той вечір.

Эйфелева башня, Гудзон и краденые семена: хроники «Вар’яти-шоу» в мировом турне

Коли я працював у «Comedy club Україна», одним із авторів там був Михайло Лебусов. Зараз, як виявилося, він з колегою має невеличке підприємство, що виготовляє індивідуальні пряжки на паски. На день народження вони зробили на весь колектив, для нас і наших дружин, пряжки цікавого дизайну – «Вар’яти».

Звісно, дарували тортики, квіти. На концерті у Львові мені вперше в житті подарували сто з лишнім троянд. Я мало з глузду не з’їхав. Це величезний букет і дуже важкий, я навіть сфоткався з ним і виставив у Facebook. Бо не мав ще такого букета. Я дуже-дуже люблю квіти. І десь, видно, та добра жінка про це дізналася. Скоро-скоро Винник буде мені заздрити! Почалося!

Не пропустите премьеру «Вар’яти-шоу» каждый вторник в 19:00 на Новом канале